• Začátek školního roku na I. stupni

• Žáci přípravných tříd navštívili oboru v Hájku, kde si pro ně pan myslivec připravil zajímavé povídání o lesní zvěři s ukázkou paroží. Od Lesů České republiky děti dostaly drobné dárky a buřty.

Příravné třídy si také upekly jablečný závin.

4. B objevovala kouzelný svět knih v Městské knihovně ve Staré Roli.

Žáci 4. A navštívili zámek Valeč, kde se hravou formou dozvěděli o baroku, prozkoumali sochy z dílny Matyáše Brauna, díky nimž se seznámili i s řeckou mytologií. V zámku viděli barokní výzdobu, za pomoci IT oživovali barokní oltář, zahráli si na barokní stavitele, přivoněli k vůním používaných v době baroka a celkový pohled na život v baroku jim pomohl přiblížit i videomaping.

Třídy 2. C a 2. D se vypravily na putování s Varybou. Žáci plnili úkoly spojené s historií Karlových Varů.

V rámci pracovních činností s paní učitelkou Celerovou žáci stavěli zážitky z prázdnin a na hodinách výtvarné výchovy žáci byli zasvěceni do alchymie míchání barev.

• Září v družině!

• V naší družině máme za sebou první měsíc, který byl plný her a radosti z pohybu a navazování přátelství. Po prázdninách jsme se shledali se starými kamarády a nové našli, seznámili jsme se s novými vychovatelkami i oddělením družiny. Využívali jsme hezkého počasí a sportovali na školním hřišti nebo v okolí školy.

Celý tento školní rok budeme také hrát hru inspirovanou příběhy Harryho Pottera nazvanou "Kámen mudrců". Každý měsíc splníme záhadné úkoly, za které budeme získávat klíče. Ty nám otevřou na konci roku tajemnou komnatu s pokladem.

A jaké úkoly jsme plnili v září? Každé oddělení si zvolilo svou barvu a název koleje (oddělení) a maskota (zvíře). Vyrobili jsme si svou kolejní vlajku a pasovali nové čaroděje. Společně jsme vyjížděli z "Nástupiště 9 3/4" v podobě sportovního a vědomostního zápolení. A každá kolej už má svůj první klíč! Na chodbě školy máme všechny klíče vyvěšené společně s námi vyrobeným Bradavickým hradem a plánkem tajných úkolů.

Máme tu také podzim. Nejhezčí období roku. V oddělení se tak malovalo, tvořilo a soutěžilo. Sbírali jsme k dalšímu tvoření listy, kaštany, žaludy i bukvice. Pozorovali jsme změny v přírodě a povídali si o zvířátkách, která se chystají k zimnímu spánku.

V naší družině se stále něco děje!

• Začátek školního roku na I. stupni

Příravné třídy si také upekly jablečný závin.

4. B objevovala kouzelný svět knih v Městské knihovně ve Staré Roli.

• Září v družině!